Przejdź do treści

Najbliższe spotkanie

 Najbliższe spotkanie:

I i III czwartek miesiąca, w sali parafialnej przy Kościele pw. Św Krzysztofa o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!

 


Polska młodzież z Białorusi

Posted in

Już za kilka dni bydgoski klub Gazety Polskiej będzie gościł polską młodzież ze wschodniej Białorusi. Polska młodzież z Białorusi będzie przebywać w Polsce w dniach 28 lipca do 8 sierpnia, w czasie pobytu, goście pragną poznać kraj Ojców, jego historię, kulturę i doskonalić rodzimy język. Zamieszkują oni tereny, które zostały odebrane Rzeczypospolitej już w 1772 roku podczas I Rozbioru Polski. Kiedy nastał tam Związek Radziecki w ciągu jednej nocy zaginęły wszystkie nauczycielki języka polskiego, zaś kościół katolicki został zamknięty na 70 lat. Był też zakaz nadawania polskich imion. Teren ten został też dotknięty wybuchem czarnobylskim. Młodzi Polacy posiadają zaproszenia do wielu miejscowości, między innymi będą zwiedzać mój rodzinny Inowrocław. Jednak dalsze podróże i pobyt młodzieży wymagają wsparcia finansowego o które wsparcie kluby Gazety Polskiej zostały poproszone. Inicjatywa jest wspaniała, wstępnie uzgodniono o przekazaniu z naszego klubu 50 lub 100 zł .  Można również przekazywać datki indywidualne.

Rada Rodziców przy ZS w Złejwsi Wielkiej

nr konta: BS TORUŃ o/ Z AMIEJSCOWY ZŁAWIEŚ WIELKA

86 95 11 0000 2005 0026 2509 0001

Adm

Zgromadzenie Obywatelskie „Czas na zmiany”

Posted in

                        Wczorajszy dzień jest dniem wyjątkowym dla polskiej prawicy, podczas zgromadzenia obywatelskiego które zorganizowało Prawo I Sprawiedliwość podpisano bardzo ważne porozumienie dla polskiej prawicy. Porozumienie pomiędzy Prawem I Sprawiedliwością, Solidarną Polską i Polską Razem podpisali liderzy ugrupowań. Jak podkreślają wszyscy sygnatariusze porozumienia jest to zjednoczenie we wspólnej sprawie jaką jest Polska a najważniejszą rzeczą jest odsunięcie obecnej PO od władzy. Zgromadzenie zorganizowane przez PIS odbyło się w centrum EXPO w Warszawie wzięły w nim udział przedstawiciele partii politycznych, Kluby Gazety Polskiej, Solidarności, Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, Akademickiego Klubu Obywatelskiego i wielu innych. Nie zabrakło również kilkuosobowej delegacji naszego klubu. W swoim przemówieniu Jarosław Kaczyński powiedział: Ważne jest to, żeby wiedzieć jaka jest sytuacja , ale najważniejsze jest to, żeby wiedzieć jak tą sytuację zmienić. Jedno jest pewne ta zmiana prowadzi poprzez jedność, i chcę Państwu przekazać bardzo dobrą wiadomość - ta jedność staje się faktem" po tych słowach Jarosław Kaczyński zaprosił Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina – a po ich przybyciu powiedział „proszę Państwa jesteśmy razem (…) razem zmienimy Polskę, razem zwyciężymy – jestem o tym przekonany”. W swoim wywiadzie Anita Czerwińska z warszawskiego klubu Gazety Polskiej powiedziała że w tej chwili najważniejszym staje się odsunięcie tej sitwy od władzy a w swoim przemówieniu mówiła o codzienności rządów Donalda Tuska a nawiązaniu do „taśm” \mówiła o przekleństwach, prostactwie a przede wszystkim pogardzie dla zwykłych Polaków, pogardzie dla dobra wspólnego i nieliczenie się zpublicznymi pieniędzmi. „Ci ludzie nigdy nie powinni rządzić Polską (..) chcemy porozumienia środowisk które odsuną tę sitwę od władzy” - powiedziała Anita Czerwińska. Tak więc wydarzenie w którymi mieli zaszczyt uczestniczyć nasi klubowicze stało się wydarzeniem wyjątkowym w historii prawicy. I miejmy nadzieję że przyniesie pożądane owoce. Dziękujemy  Prawu I Sprawiedliwości okręgu Katowice za organizację wyjazdu. 

Dziękujemy ks. Wojciechowi Wyciślikowi

Posted in

                 Tym co przyświecało zorganizowaniu ostatniego uroczystego zebrania klubu GP była chęć złożenia podziękowań ks. proboszczowi Wojciechowi Wyciślikowi, który już w sierpniu odchodzi na zasłużoną emeryturę. Ksiądz proboszcz Wojciech Wyciślik zawsze swoją osobą wspierał postawy patriotyczne, moralne oraz związane z tymi wartościami środowiska. Ksiądz Wojciech Wyciślik wielokrotnie uczestniczył w naszych comiesięcznych spotkaniach podczas których oddajemy cześć i pamięć Ofiarom tragedii Smoleńskiej. To dzięki jego akceptacji i entuzjazmowi z inicjatywy naszego klubu powstał na terenie parafii „pomnik Smoleńsk 2010”, ks. proboszcz przez wiele lat już od czasu PRL gościł na terenie parafii wielu wspaniałych gości związanych z walką o niepodległość oraz ludzi kultury - dawniej Jacka Federowicza, Romana Kołakowskiego, Maję Komorowską i wielu innych a w późniejszych latach, ks. Tadeusza Isakowicza Zalewskiego, Marka Piekarczyka, Andrzeja Rozpłochowskiego, Andrzeja Drogonia, Tadeusza Płużańskiego. Ks. Wojciech Wyciślik gościł również wielu parlamentarzystów. Pod takimi skrzydłami parafia św. Krzysztofa stała się miejscem gdzie organizowano wiele mszy za Ojczyznę, we współpracy z naszym klubem oraz IPN-em organizowano wystawy Żołnierzy Wyklętych oraz projekcje filmów o Żołnierzach Wyklętych. Zorganizowano również we współpracy ze stowarzyszeniem „Coliber” , projekcję filmu o tematyce antyaborcyjnej „Ocoberbaby”. Nie sposób wymienić całego dobra , którego przez lata pracy ks. proboszcza doświadczaliśmy, jedno wiemy na pewno że ks. proboszcz należy do tych nielicznych już ludzi co mają, (słowami pety) „tak za tak — nie za nie, bez światło-cienia…”. Za lata posługi Wojciechowi Wycislikowi serdeczne Bóg Zapłać. Spotkanie z księdzem proboszczem upłynęło w atmosferze wspomnień i rozśpiewania odśpiewano wiele pieśni patriotycznych i religijnych. Życzymy ks. Wojciechowi Wyciślikowi Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia, życia w zdrowiu na zasłużonej emeryturze, zrealizowania swoich planów i pragnień na których realizację zawsze brakowało czasu. Szczęść Boże.

Zapraszamy do fotorelacji Janusza Kluby 

Klub Gazety Polskiej w Tychach.  

 

 

 

 

II Marsz Pamięci Wołyń 1943

Posted in

            To już drugi rok z rzędu tyski klub Gazety Polskiej zorganizował Marsz Pamięci - Wołyń 1943. Zmienna pogoda w tym dniu zgromadziła wytrwałych tyszan którzy w obecności ks. proboszcza Wojciecha Wyciślika rozpoczęli Marsz Pamięci z placu przykościelnego kościoła św Krzysztofa. W czasie marszu ulicami miasta w intencji ponad 100tys ofiar ludobójstwa wołyńskiego odmówiono dziesiątkę różańca, litanię za zmarłych oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po około 50 minutowym marszu uczestnicy doszli pod pomnik poświęcony poległym i pomordowanym Polakom na kresach wschodnich gdzie odbyły się uroczystości organizowane przez Towarzystwo Kresowiaków. Pod pomnikiem wspomniano krwawą niedzielę 11 lipca 1943 kiedy to Polska ludność była w okrutny sposób mordowana przez nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu i we wschodniej Galicji. Po odmówionej modlitwie kwiaty złożyły delegacje Towarzystwa Miłośników Kresów, Klubu Gazety Polskiej, Prawa I Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, wcześniej w godzinach porannych kwiaty złożyli kibice GKS Tychy.

Zapraszamy do fotorelacji Janusza Kluby 

 

 

10 lipca w Tychach

Posted in

10 lipca spotkaliśmy się na mszy św w intencji praworządności oraz Ofiar tragedii smoleńskiej, po mszy przeszliśmy pod pomnik „smoleński” gdzie odmówiono koronkę do „Miłosierdzia Bożego” oraz litanię za zmarłych. Po części modlitewnej odśpiewano Rotę a nasze klubowiczki Panie Teresa i Małgosia odczytały wiersze poświęcone tragedii Smoleńskiej. Na koniec uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy hymn polski.  

Kim jest homo platformensis?

Posted in

Zapraszamy do krótkiego ale zabawnego tekstu opublikowanego we wczorajszym numerze GPC oraz na niezależnej.pl

 

APEL - 11 lipca wywieś polską flagę z kirem

Posted in

 Poniżej przewdstawiay Apel Towarzystwa Kresowsego     -   "Apelujemy do wszystkich Polaków i sprawiedliwych Obywateli Świata, by w dowód pamięci o niezliczonych Ofiarach najokrutniejszego, do dziś nie osądzonego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II. R.P. – w dniu 11 lipca, Dniu Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa OUN-UPA, wywieszać biało – czerwone flagi z (czarną wstążką z kirem)

List Otwarty w sprawie dymisji Dyrektora IPN Andrzeja Drogonia

Posted in

            Wszystkiego można się było spodziewać ale nie tego, dymisja Dyrektora Andrzeja Drogonia podjęta przez Prezesa Łukasza Kamińskiego stałą się faktem. Media raczej dywagują na temat przyczyn tej niespodziewanej decyzji, dla nas jest ona szokiem. Doktor Andrzej Drogoń w ramach działalności IPN uczestniczył w wielu wydarzeniach lub je organizował, wielokrotnie uczestniczył w wydarzeniach patriotycznych, historycznych organizowanych przez nasz klub. Prelekcje, projekcje filmów, wystawy, konkursu dla młodzieży, uczestnictwo i organizacja wydarzeń upamiętniających nasze Narodowe tragedie, odsłonięcie pomników, tablic. Dyrektor Drogoń był wszędzie gdzie ludzie gromadzili się w imię pamięci historycznej. Decyzja o dymisji tak aktywnego w swojej pracy człowieka bardzo dziwi i skalania do poważnej refleksji ale i nie tylko. Jako klub Gazety Polskiej chcąc wyrazić sprzeciw tak dziwnej decyzji postanowiliśmy skierować List Otwarty w tej sprawie do Prezesa IPN Łukasza Kamińskiego, który publikujemy na naszej stronie.  

 

" Czas na zmiany" - spotkanie z Jerzym Polaczkiem

Posted in

W niedzielne popołudnie w sali Matki Boskiej Ostrobramskiej odbyło się spotkanie z Jerzym Polaczkiem, Posłem Ziemi Śląskiej, który w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza był ministrem transportu i budownictwa oraz ministrem transportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Spotkanie z Jerzym Polaczkiem odbyło się w ramach prowadzonej przez PIS akcji „Czas na zmiany”. W ramach tej akcji w całej Polsce Prawo I Sprawiedliwość organizuje spotkania z parlamentarzystami PIS. Afera podsłuchowa która przede wszystkim uderza w i tak już wystarczająco mocno skompromitowany rząd Donalda Tuska z każdym dniem na nowo pokazuje, że naprawdę „czas na zmiany”. Wygląda na to że coraz więcej Polaków tak myśli – dzisiejszy sondaż - 32% dla PIS

24% dla PO – Czas na zmiany

Adminek 

 

 

Przepraszam świat za..

Posted in

 Miniony weekend zdominowały taśmy z udziałem takich „gwiazd” jak Radosław Sikorski oraz były minister finansów Jacek Rostkowski. Skandaliczne wypowiedzi Sikorskiego dotyczyły negatywnego postrzegania sojuszu z USA, w wypowiedziach szokuje wulgarny i obrzydliwy język którym posługiwanie się cechuje ludzi z „marginesu społecznego”, nie zabrakło również rasistowskiego komentarza w którym Sikorski nazywa polaków społeczeństwem o płytkiej dumie i niskiej ocenie to taka - „Murzyńskość” zdaniem ministra. W wypowiedziach Sikorskiego są również niewybredne komentarze na temat władz PIS.   Polskie media całkowicie bagatelizują wypowiedzi Sikorskiego próbując wmówić społeczeństwu że w treści rozmowy właściwie nie ma nic co można by Sikorskiemu zarzucić, poza oczywiście niewybrednym językiem – ten jednak (jak piszą media mętnego nurtu) -  jest tak powszechny w nieoficjalnych „męskich” rozmowach.

Media podkreślają również, że te nieformalne komentarze wygłaszane przez najwyższego urzędnika MSZ nie powinny psuć stosunków na linii Polska – USA - to jednak nie do końca prawda. Amerykański „The New York Times” w dużym artykule o polskim skandalu i kryzysie, który wywołał, przytacza negatywne opinie Sikorskiego na temat sojuszu z USA podkreślając wulgarny sposób wypowiedzi ministra. 

Subskrybuje zawartość