Przejdź do treści

Najbliższe spotkanie

 Najbliższe spotkanie:

I i III czwartek miesiąca, w sali parafialnej przy Kościele pw. Św Krzysztofa o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!

 


Nasi kandydaci

Posted in

Kandydaci z list Komitetu Wyborczego Prawa I Sprawiedliwości

 

       Słuchać Polaków, zmieniać Polskę 

 

   Czas na zmiany w Tychach 

 

Kampania odblokujmytychy.pl wystartowała!

OBURZENI - Komunikat na temat agenta SB tworzącego ruch „Wspólnota, Patriotyzm i Solidarność”

Posted in

 Na prośbę środowisk patriotycznych publikujemy komunikat stowarzyszenia OBURZENI w Katowicach  

O B U R Z E N I

stowarzyszenie, oddział regionalny w woj. Katowickim

portal: http://oburzeni.pl/   poczta: oburzeni.katowice@gmail.com

 

KOMUNIKAT

      W związku z szerokim powoływaniem się  przez Jerzego Dryndę z Katowic na rzekome wsparcie ruchu Oburzonych Pawła Kukiza oraz zorganizowaniem przez niego listy  kandydatów na radnych  do sejmiku Śląskiego z ramienia Komitetu Wyborczego „Wspólnota, Patriotyzm i Solidarność” (patrz dywersyjna strona internetowa WSI  o nazwie „Oburzeni”  http://oburzeni.org.pl/page.php?41 )

Informujemy, iż środowisko to buduje struktury w kraju w oparciu o funkcjonariuszy komunistycznych ze ZBOWiDU oraz jawnych agentów służb specjalnych.

Jerzy Drynda znany jest jako „biznesmen i restaurator” rozpoczynający karierę od prowadzenia konsumu milicyjnego w Komendzie Wojewódzkiej  MO  PRL  w Katowicach.

 

Spotkanie z Witoldem Gadowskim

Posted in

             Spojrzenie na polską ale i nie tylko polską rzeczywistość mogliśmy poznać za pośrednictwem znanego dziennikarza śledczego, korespondenta wojennego autora książek „Smak Wojny” i „Wieża Komunistów” Witolda Gadowskiego. Autor w czasie spotkania odnosił się do ostatnich wydarzeń związanych ze zmianami w polskim rządzie do których doszło po odejściu Donalda Tuska. Pod lupą publicysty znalazła się nowa Pani premier polskiego rządu Ewa Kopacz, Cezary Grabarczyk, Grzegorz Schetyna których krytyka oczami dziennikarza była twarda ale i sprawiedliwa. Recenzja wystawiona skompromitowanym politykom tego rządu była miażdżąca i sprowadzała się do jednego wniosku – trzeba ich wyrzucić !.

54 miesiące po tragedii smoleńskiej w Tychach

Posted in

        10 października w piątek spotkaliśmy się na mszy Św w intencji Ojczyzny i Ofiar tragedii Smoleńskiej w kościele Św Krzysztofa, po mszy odbyła się krótka uroczystość pod pomnikiem „Smoleńskim” gdzie odczytano Apel klubów Gazety Polskiej i odśpiewano hymn, a o godz 19 odbyło się spotkanie z Witoldem Gadowskim znanym publicystą, dziennikarzem śledczym, korespondentem wojennym oraz autorem książek.

Zapraszamy do fotorelacji: Janusza Kluby

17 września 1939

Posted in

     17 września 1939 roku rozpoczął się kolejny rozdział tragedii drugiej Rzeczypospolitej. W porozumieniu z Niemcami na mocy tajnego paktu Ribbentrop- Mołotow podpisanego w Moskwie armia sowiecka zaatakowała wschodnie rubieże II RP. O godzinie 2 w nocy wezwano ambasadora RP w Moskwie do stawienia się w Komisariacie Spraw Zagranicznych gdzie odczytano wezwanemu notę dyplomatyczną stwierdzając bankructwo państwa polskiego wobec nienieckiej agresji oraz unieważnienie wszelkich zawartych paktów pomiędzy Związkiem Radzieckim a Rzeczpospolitą Polską. Poinformowano także o podjęciu kroków militarnych w celu jak się wyrażono ochrony ludności Białorusi i Ukrainy.

10 września w Tychach

Posted in

      53 miesiące po tragedii smoleńskiej  członkowie klubu Gazety Polskiej oraz  tyszanie spotkali się na comiesięcznej mszy  Św w intencji Ojczyzny i Ofiar tragedii  smoleńskiej. Po mszy odprawionej w  kościele pw. Św Krzysztofa uczestnicy  udali się pod pomnik Smoleński gdzie  zapalono znicze i w krótkiej uroczystości  odczytano Apel klubów Gazety Polskiej.  Pani Zofia Lipka pięknie wyrecytowała  swoje dwa wiersze pt. Jak być? oraz  Prośba. Spotkanie zakończono Hymnem.  Poniżej zapraszamy Państwo do przeczytania wierszy naszej koleżanki oraz do fotorelacji Janusz Kluby.

NA CZEŚĆ PIERWSZEJ KADROWEJ

Posted in

W setną rocznicę wymarszu Legionów Polskich gliwicki klub Gazety Polskiej oraz Zawiązek Strzelecki Rzeczypospolitej zorganizował obchody setnej rocznicy wymarszu legionów, których centralnym punktem było złożenie przysięgi nowych członków Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej oraz zawody strzeleckie. Uroczystości odbyły się na strzelnicy położonej nieopodal Pyskowic i zgromadziły wiele osób między innymi parlamentarzystów Wojciecha Szaramę i Piotra Pyzika oraz członków klubów GP z Gliwic Tychów, Opola, były też służby mundurowe Wojska, Straży Pożarnej. Jednak najważniejszą i jak najbardziej na miejscu była drużyna Związku Strzelców Rzeczypospolitej oraz jej członkowie z których część składała przysięgę. Uroczystości rozpoczęto zbiórką na której odśpiewano Hymn Rzeczypospolitej a po nim przedstawiciel IPN w Katowicach nakreślił tło historyczne wydarzeń z sierpnia i września 1914r których kulminacyjnym punktem był wymarsz I Kompanii Kadrowej 6 sierpnia 1914r z Krakowa. Składająca się głównie z słuchaczy szkoły oficerskiej Strzelca oraz Polskich Drużyn Strzeleckich I Kompania Kadrowa stała się zalążkiem Legionów Polskich i przyszłego Wojska Polskiego. Następnym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez żołnierzy Związku Strzelców Rzeczypospolitej. Po oficjalnej części rozpoczął się konkurs strzelecki z pistoletu P65 składający się z części indywidualnej i drużynowej w których brała udział cała nasza 5 osobowa delegacja i poszło całkiem nieźle. W czasie wspólnego świętowania oraz konkursu można było zjeść wojskową grochówkę posiedzieć przy ognisku i pośpiewać. Całe spotkanie było spotkaniem 3 pokoleń Polaków, zjednoczonych wokół Polskiej Flagi i osoby naszego Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przytaczamy tekst przemówienia Marszałka skierowanego do żołnierzy I Kampanii Kadrowej .

Jarosław Kaczyński w Mikołowie

Posted in

                                            W piątkowe popołudnie Jarosław Kaczyński odwiedził Mikołów. Spotkanie z prezesem PIS odbyło się w Miejskim Domu Kultury przy mikołowskim rynku a jego gospodarzem była Pani Poseł Izabela Kloc, kandydatka Prawa I Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających do senatu. Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu podkreślił wagę tych wyborów uzupełniających, które tak często są marginalizowane przez społeczeństwo i charakteryzują się małą frekwencją. Prezes PIS w nawiązaniu do przyszłych wyborów samorządowych i tych za rok parlamentarnych podkreślił potrzebę zmian, zmian zasadniczych, które muszą nastąpić w związku ze zmianą kierunku polityki w Polsce , kierunkiem w stronę rozwoju naszego kraju. Jarosław Kaczyński wymienił podstawowe założenia programowe PIS podkreślając że partia jest gotowa do rządzenia. Po raz kolejny potwierdził że w przypadku uzyskania większości parlamentarnej Prawo I Sprawiedliwość przeforsuje powrót do poprzednich zasad przyznawania emerytur. Prezes PIS skoncentrował się również wokół problemów Śląska a przede wszystkim problemów górnictwa do którego wspierania się zobowiązał. Polski węgiel to rozwój Śląska, miejsca pracy, ale i również bezpieczeństwo energetyczne kraju. Jarosław Kaczyński nawiązywał również do współpracy w partii oraz na poziomie lokalnym i regionalnym gdzie z najwyższym uznaniem wyrażał się o Pani Poseł Izabeli Kloc podkreślając nadzwyczajną energię Pani Poseł i trafność w wyboru kandydatki na senatora RP. Na koniec spotkania Jarosław Kaczyński otrzymał wspaniały bukiet kwiatów od delegacji górniczej. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania w kuluarach domu kultury premier Jarosław Kaczyński podpisywał książki.

Zapraszamy do fotorelacji Janusza Kluby 

 

Dzisiaj mija 68 lat od mordu na „Ince”

Posted in

                       Dzisiaj mija 68 lat od mordu na Danucie Siedzikównej „INCE”. Mordu sądowego na siedemnastoletniej dziewczynie, sanitariuszce z oddziału Armii Krajowej majora Szendzielorza – „Łupaszki”. Historię Inki w sposób wyczerpujący opisuje książka opublikowana przez BBN z 2008r. Pamiętajmy o tych ofiarach o Ince i Zagończyku, ofiarach złożonych dla Polski.  

                       Fragment książki wydanej w 2008r przez BBN      "Powiedzcie mojej babci że zachowałam się jak trzeba..." Danut Siedzikówna „Inka"

Rankiem 28 sierpnia 1946 roku, na 6 dni przed 18 urodzinami, Danka Siedzikówna „Inka” weszła do sali egzekucyjnej w gdańskim więzieniu przy ul. Kurkowej. Niektórzy więźniowie oddziału dla politycznych wiedzieli o egzekucji. Według jednej z relacji, odmawiali Anioł Pański. Była godzina 6:15. Sala egzekucyjna pełna ludzi. Prokurator wojskowy Wiktor Suchocki, lekarz, zgraja funkcjonariuszy UB i przejęty tą sytuacją do głębi wikariusz kościoła garnizonowego w Gdańsku, ks. Marian Prusak, który dwie godziny wcześniej spowiadał skazańców. Prokurator odczytał wyrok. Strzały z 10 pepesz drasnęły tylko dziewczynę i poraniły jej towarzysza niedoli, oficera wileńskiej AK Feliksa Selmanowicza „Zagończyka” . Zanim te strzały padły, obydwoje zdążyli krzyknąć : Niech żyje Polska ! Oszołomieni hukiem wystrzałów osunęli się na ziemię, lecz żyli. „Inka” podniosła się i krzyknęła raz jeszcze Niech żyje major „Łupaszko”! Dowódca plutonu egzekucyjnego ppor. KBW Franciszek Sawicki podszedł i z bliskiej odległości strzałami z pistoletu w głowę, zabił oboje. W pożegnalnym grypsie, przekazanym z gdańskiego więzienia już po wyroku śmierci, Danka napisała: „Jest mi smutno że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci że zachowałam się jak trzeba ..”

 

Sklep Zielarsko-Medyczny

Subskrybuje zawartość
randomness