Przejdź do treści

Najbliższe spotkanie

 

Najbliższe spotkanie:

I i III czwartek miesiąca, w sali parafialnej przy Kościele pw. Św Krzysztofa o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!

 


Jan Paweł II w Świętym Krzysztofie

Posted in

   W dniu dzisiejszym przed kościołem Św Krzysztofa w Tychach stanęła figura Ojca Świętego Jana Pawła II, to wspaniała niespodzianka dla wiernych na Wielką Sobotę.

Adm.

Na Zmartwychwstanie

Posted in

Na czele kroczy Polska, skupiona w swych tajemnicach bólu i pokuty. Idzie ku swej Wielkanocy, ku najświetniejszemu okresowi swych dziejów, który może zbiegnie się z Piętrowym nowym niebem i nową ziemią, gdzie mieszkać będzie sprawiedliwość”

Warszawa Wielkanoc 1948r Fragment Orędzia wielkanocnego  Tajemnica Zmartwychwstania”  Sługi Bożego 

kard. Augsta Hlonda

W tym czasie największej chrześcijańskiej radości jakim jest pamiątka Zmartwychwstania Pańskiego słowa wygłoszone do Polaków w 1948 r w orędziu wielkanocnym przez duchowego Ojca jakim był kard. August Hlond, niech będą dla nas tchnieniem nadziei i jednocześnie zapowiedzią zwycięstwa takich wartości jak sprawiedliwość, praworządność, miłość bliźniego i Ojczyzny. Wszystkim Polakom w kraju i na obczyźnie życzymy Błogosławieństwa Bożego i aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to co najlepsze.

 

Klub Gazety Polskiej w Tychach 

PRAWDA I KŁAMSTWO O KATYNIU – KONKURS HISTORYCZNO – LITERACKI, IPN

Posted in

Miniona niedziela 13 kwietnia była kolejnym dniem pamięci Ofiar Katynia. Do ludobójstwa katyńskiego doszło wiosną 1940 r. stało się tak na rozkaz Stalina i jego zbrodniarzy między innymi Berii, narzędziem tego ludobójstwa było samo NKWD w którego obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku przetrzymywani byli Polscy oficerowie, żołnierze, policjanci oraz cywile aresztowani na kresach wschodnich terenów okupowanych przez ZSRR

Wiosną 1940 r rozpoczęła się likwidacja polskich elit przetrzymywanych w tych obozach, bez sądu, bez wyroku, przewożoną więźniów w takie miejsca kaźni jak Katyń, Bykownia, Harków, wiązano więźniom ręce z tyłu i strzelano w tył głowy. Zamordowano w ten sposób 21857 Polaków. W tych dniach właśnie te ofiary darzymy szczególną pamięcią. W dniu dzisiejszym 14 kwietnia w katowickim oddziale IPN przy Józefowskiej odbyło się rozstrzygnięcie V edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno - Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Laureatami konkursu była głównie młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna szkół znajdujących się na terenie naszego województwa. Organizatorami konkursu był katowicki oddział IPN oraz Pani Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Jadwiga Wiśniewska. Podczas spotkania można było wysłuchać refleksji historycznej Rafała Michalskiego „W kręgu prawdy i kłamstwa. Zbrodnia Katyńska z perspektywy XXI w." (prelegent jest autorem publikacji „Śladami Zbrodni Katyńskiej"). Prelekcja ta była bardzo ciekawa, jednak kulminacyjnym punktem było nagrodzenie laureatów czyli młodzieży a było ich wielu. Na koniec spotkania odbył się koncert Andrzeja Kołakowskiego „Kiedy myślę: Katyń..." Po spotkaniu można było kupić płyty autora oraz zdobyć podpis.

Adm. 

 

Obchody 10 kwietnia w Warszawie

Posted in

Zapraszamy do fotorelacji Janusza Kluby z czwartej rocznicy tragedii smoleńskiej w Warszawie.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZWARTA ROCZNICA TRAGEDII SMOLESKIEJ W TYCHACH

Posted in

               Tyskie obchody czwartej rocznicy tragedii smoleńskiej rozpoczęły się mszą św w intencji Ojczyzny, Ofiar Katynia, Ofiar katastrofy smoleńskiej oraz praworządności. Wspaniałą homilię odnoszącą się do śmierci polskich elit w Katyniu oraz członków delegacji z Prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele wygłosił proboszcz parafii Ksiądz Wojciech Wyciślik. Klub Gazety Polskiej przygotował również modlitwę wiernych, którą odczytał jeden z klubowiczów. Po mszy przy dźwiękach starego Hymnu Armii Krajowej uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Smoleńsk 2010. Uroczystości swoim udziałem uświetnili Senator Bronisław Korfanty, Poseł Artur Zawisza, Wiceprezydent Miasta Mieczysław Podmokły, Przewodniczący Rady Miasta Zygmunt Marczuk, delegacje Prawa I Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i innych organizacji miejskich oraz wielu Tyszan.

WSPOMNIENIE JANA PAWŁA II

Posted in

Minęło już 9 lat odkąd pożegnaliśmy Jana Pawła II. Papież Polak zmarł w sobotę 2 kwietnia 2005 roku o 21:37. Tyszanie wspominają Karola Wojtyłę  co roku 2 kwietnia   przy Krzyżu znajdującym się na ulicy Jana Pawła II. Około godz 21 pod krzyżem palą znicze, odmawiają Apel Jasnogórski i śpiewają pieśni.  

 

Honor generała Błasika oczyszczony – oszczercy milczą

Posted in

http://niezalezna.pl/53274-wielka-akcja-gp-i-gpc-polska-upomina-sie-o-honor-generala-andrzeja-blasika

( teksty niezależna.pl )

"Cztery lata trzeba było czekać, aby ohydne kłamstwa na temat gen. Andrzeja Błasika zostały obalone.Prokuratura wojskowa poinformowała, że zarówno gen. Andrzej Błasik, jak i pozostałe osoby objęte badaniem, byli trzeźwi w chwili zgonu""- Od początku byłam przekonana, że raport MAK był ordynarną manipulacją i kłamstwem. Dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w walkę o prawdę - mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl wdowa po generale Ewa Błasik".

 

WYWIEŚMY PLAKAT GENERAŁA BŁASIKA W GODNYM MIEJSCU

 

Już dzisiaj w Gazecie Polskiej Codziennie plakat generała Andrzeja Błasika 

 

Wielki Wyjazd Na Węgry

Posted in

Już po raz trzeci klubowicze tyskiego klubu GP uczestniczyli w Wielkim Wyjeździe na Węgry aby uczestniczyć w narodowym święcie Węgier. Obchodzone 15 marca Narodowe Święto Węgier jest pamiątką rewolucji rozpoczętej w 1948r, która była kolejnym wołaniem o wolność w ramach ogarniającej Europę Wiosny Ludów. Podróż na Węgry klubowicze rozpoczęli już w czwartkową noc, do Budapesztu dotarli w piątek. Piątkowy dzień zgodnie z planem spędzono na zwiedzaniu pięknej węgierskiej stolicy. Nasi klubowicze zwiedzali między innymi miejsca pamięci, pomniki katedrę Św Stefana, górę Gelerta a nawet uczestniczyli w rejsie statkiem po Dunaju. Jak twierdzą uczestnicy wyjazdu już w piątek można było wyczuć odświętną atmosferę, można było spotkać mnóstwo dzieci w obecności opiekunów, nauczycieli, przygotowujących świąteczne ozdoby, flagi. Jak stwierdzili nasi klubowicze na każdym kroku dawało się zauważać pozytywne efekty polityki prorodzinnej Orbana. W sobotni ranek na schodach Muzeum Narodowego rozpoczęły się państwowe obchody węgierskiego święta. Centralnym punktem obchodów było przetłumaczone na nasz język przemówienie Viktora Orbana skierowane do Narodu Węgierskiego. Już w pierwszych zdaniach Orban przywitał przybyłych Polaków słowami naszego hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła”.

Na oczach bezradnego świata - powtórka z niedawnej historii

Posted in

   z fraszek Józefa Adamczyka :

      BEZ SENTYMENTÓW

   W wielkiej polityce

   nawet superpaństwa,

   bez wahań stosują

   chwyty pełne draństwa.

Plebiscyt Dziennika Zachodniego na 50 najbardziej wpływowych kobiet w województwie śląskim

Posted in

Zachęcamy do głosowania przez stronę internetową oraz za pomocą smsów na Panią Poseł Izabelę Kloc oraz Panią Poseł Jadwigę Wiśniewską w plebiscycie zorganiazowanym przez Dziennik Zachodni na 50 najbardziej wpływowych kobiet woj. śląskiego.

Zasady głosowania, na każdą z kandydatek można oddać codziennie 5 głosów

 Link do strony na której można głosować na Panią Izabele Kloc  http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/karta/219,izabela-kloc,11187,id,t,kid.html#glosuj

Izabela Kloc - Poseł Ziemi Śląskiej, osoba kompetentna, pracowita, ekspert do spraw funduszy europejskich. Ważne są dla niej sprawy samorządności oraz wsparcie dla rodzimej, polskiej przedsiębiorczości, polskich przemysłów, polskich marek, które promują Polskę.

W 2010 roku zainicjowała opracowanie programu samorządowego PiS „Przedsiębiorczość i Samorządność”.

W Sejmie RP pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Pracowała też w Komisji Finansów Publicznych oraz Podkomisji stałej do monitorowania wykorzystania środków unijnych.

Subskrybuje zawartość
randomness